وقتی تنهاترین سردار شخصاً به قلب سپاه دشمن حمله ور می شود

"کارشناس ساکن سوئد می گوید: ارزیابی من این است که علاوه بر فشارهای اقتصادی ... ارزش‌های مدرنیته و کیفیت بخشیدن به زندگی است ... که درست نقطه مقابل تبلیغات روحانیون است که تلاش می‌کنند بگویند تعداد بچه‌ها را هفت تا بکنید، شش تا کنید، هشت تا کنید، یعنی یک رقم اصلا‌ً واقعا‌ً سرسام‌آور و فاجعه‌انگیز است... به گمان من بی‌تردید قربانی اصلی افزایش جمعیت ... زنان جوان جامعه ایران خواهند بود."

و ادامه می دهد:

"فعال مسائل زنان ساکن نروژ می‌گوید: این که مولفه‌های مذهبی و افراد روحانی را وارد این بازی کردند به نظر من اصلا‌ً بخشی از بازی حکومت است. روحانیون سنتی .... نفوذ فکری‌شان در گستره وسیعی از جامعه کمتر و کمتر می‌شود. این واقعیت اجتناب‌ناپذیر است".

از این موضع گیری رادیو فردا چند نتیجه می توان گرفت:
۱- این عکس العمل سریع رادیو فردا نشان دهنده موفقیت آمیز بودن حمله ی کاملاً به جا و به موقع رهبر انقلاب است.
۲- رادیو فردا آنقدر شتابزده عمل نموده که دو کارشناس اجاره ای اش دو نظر کاملاً متناقض داده اند! در نقل قول کارشناس سوئدی از تشویق خانواده ها توسط روحانیون به آوردن تعداد فرزند بالا اعلام نگرانی شده، از طرفی کارشناس نروژی می گوید نفوذ کلام روحانیت بین مردم کمتر و کمتر شده! مخاطبِ بیچاره نمیداند روحانیون نفوذ کلام دارند و این بد است یا این تاثیر را ندارند و اصلاً مهم نیست!
۳- زمانیکه دستگاههای مسئول در رکود تصمیم گیری و برنامه ریزی صحیح و به موقع به سر می برند، روحانیت نقش مهمی در فرهنگ سازی در این مقطع حساس دارند. دشمن از این مسئله شدیداً نگران است. با ناکارآمد خواندن تلاشهای آنان سرش را در برف فرو کرده و می خواهد به خود و جامعه مخاطبش به زور القا کند که کوشش روحانیون بی ثمر است.
۴- در کشور محل اقامت خودِ آقای کارشناس یعنی سوئد سالهاست سیاستهای افزایش جمعیت اعمال شده و مزایای بسیار از جمله تخفیف ساعات کاری به همراه دریافت مزایای شغلی برای پدران و مادران، تصویب قوانین گسترده در زمینه ایجاد مراکز حمایتی مراقبت کودکان، برخورداری از مزایای مرخصی ویژه، برای مادران تصویب شده است.
در محل زندگی کارشناس دوم یعنی نروژ هم از دیرباز سیاست های اجتماعی جامعی طراحی شده که جهت گیری اصلی آن خانواده بوده است. از قبیل تخفیف ساعات کاری به همراه دریافت مزایای شغلی برای پدران و مادران و یا تصویب قوانین گسترده در زمینه ایجاد مراکز حمایتی مراقبت از کودکان.
۵- کارشناسان رادیو فردا که حتی سیاستهای جمعیتی محل زندگی خودشان را نمی دانند (شاید هم می دانند و خود را به نفهمی زده اند و یا مخاطب را نادان فرض کرده اند) جوامعی که زن در آن فقط یک برده جنسی تلقی شده و هیچ قید و بند و مسئولیتی در قبال زن و فرزند ندارد را متمدن نامیده و دستورات دین اسلام را که مبتنی بر فطرت انسان است غیر مدرن خوانده و سبب قربانی شدن زن می دانند؟ آیا زن در محیط اسلامی که هیچ مسئولیتی جز فرزند آوری و تربیت صحیح او ندارد و نفقه اش بر مرد واجب است حتی اگر ثروتمند باشد، در صورت امتناع مرد از انجام وظایفش باید در دادگاه پاسخگو باشد و ... بیشتر قربانی می شود یا زنی که مجبور است علیرغم ضعف بدنی اش نسبت به مرد دوشادوش او کار کند و مرد هر زمان که بخواهد می تواند او را ترک کند بدونِ الزام به پاسخگویی به هیچکس؟
۶- چطور افزایش جمعیت در ایران مایه همه مشکلات اقتصادی و فرهنگی و قربانی شدن زن می شود اما در اروپا و اسرائیل نه؟ چطور در ایران باید سیاستهای کاهش جمعیت اجرا شود ولی برای افزایش جمعیت یهودی و مسیحی حقوق و مزایای مضاعف باید در نظر گرفته شود؟ با اینکه برنامه کنترل جمعیت مختص مسلمانان نیست و در کشورهای دیگر با ادیان مختلف نیز این برنامه اجرا می شود، اما در حال حاضر تنها دینی که در آن کنترل جمعیت انجام نمی شود، یهود است. به عبارت دیگر، صهیونیست هاحدود ۹۷/۵ میلیون نفر از یهودی های صهیونیست در اراضی اشغالی سکونت دارند. نه تنها به برنامه کنترل جمعیت عمل نمی کنند، بلکه روز به روز سعی در افزایش جمعیت اراضی اشغالی دارند. آنها زنان به اصطلاح مومن یهودی را به افزایش تعداد فرزند تشویق می کنند و اساساً پذیرفته شده که هر خانواده بایستی حداقل «چهار بچه» داشته باشد. جالب است بدانیم که مفیدترین زن در رژیم صهیونیستی زنی است که «هشت فرزند» داشته باشد! البته این رژیم غاصب به ترغیب ساکنان اراضی اشغالی برای زاد و ولد زیاد اکتفا نمی کند، بلکه برای افزایش جمعیت خود، یهودیان صهیونیست دیگر نقاط دنیا را نیز به فلسطین اشغالی فرا می خواند؛ البته همین رژیم آشکارا و پنهان به دنبال جلوگیری از افزایش جمعیت فلسطینی های مسلمان در سرزمین های اشغالی است! (به نقل از والفجر)
۷ - آیا دلیل اصلی این رویکرد بیگانگان نسبت به سیاست افزایش جمعیت ایران جز این است که "جمعیت" نقش اثرگذاری بر معادلات جهان دارد؟ همانطور که خداوند در قرآن کریم زیاد شدن جمعیت را نعمت شمرده و می فرماید : "إِذْ کُنْتُمْ قَلیلاً فَکَثَّرَکُم شما کم بودید،عدد شما را کثیر کردیم (اعراف/۸۶). پس با توجه به نقش اثرگذار ایران و به طور کلی شیعیان در معادلات منطقه و دنیا، سعی در کم کردن جمعیت آن و از کار انداختن نیروی جوان، متفکر، خلاق و پر تلاش آن دارند.

منبع : به گزارش بولتن نیوز به نقل از رادیو دیروز

/ 1 نظر / 82 بازدید