رمز ظـــــــــــهور در بیانات اخیر امام خامــــــــــــــنه ای :

بسیجی ماندن رمز تحقق وعده خلف ناپذیر الهی درباره پیروی نهایی ملت ایران است .

11.jpg

چه زیبا فرمود نائب امام زمان که برای تحقق ظهور ، باید بسیجی شد و بسیجی ماند . فرج امام زمان عج به عملکرد ما بستگی دارد . این نیست که بنشینیم و تنها جستجوگر مصادیق و علایم ظهور در روایات باشیم ، بررسی روایات و علایم ظهور یکی از هزاران وظیفه ای ست که بر عهده منتظران و یاران حقیقی امام زمان ارواحنا فداه است . ما مشتاقان مقدم یار ، اگرچه یعقوب وار ، به آیین همه منتظران ، درجستجوی نشانه های ظهور آن یار آسمانی هستیم اما درعمل نیز در عرصه یاری او پیش قدم خواهیم بود . ان شالله .  آگاهی بر بسیار نزدیک بودن واقعه شریف ظهور بشارتی انرژی بخش و همت افزاست درمسیر جرکت ما نه مانعی برای جرکت و تلاش ما و نه بهانه ای برای ناامیدی و یاس و سستی ما که (انه لا ییئس من روح الله الا القوم الکافرون ). اگرانسانی بداند که در آستانه تحقق یک وعده الهی تخلف ناپذیر است یقینا تلاش و کوشش او برای رسیدن به آن قله رفیع صد چندان خواهد شد و این  همان زمان شناسی و موقعیت شناسی ست که یک بسیجی حقیقی باید به آن مسلح باشد. اما هرلحظه با خلوص و دعا و توکل و تضرع به درگاه الهی قدمی از درون به سمت ظهور برداشتن و با خدمت به مردم ، تلاش برای رفع نیاز دیگران ، آموختن علم و جرکت درجهت عدالت و ایمان قدمی در بیرون برداشتن لازمه رسیدن به فتح نهایی ست. ظهور قله ای ست که  با همت ما فتح خواهد شود نه آنکه بنشینیم تا خداوند آن را برساند . برای رسیدن به ظهور باید حرکت کرد و به آن رسید و دیدگاه تعلیم داده شده در ادعیه ائمه معصومین یعنی  " انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا" یقینا سبب تلاش بیشترما خواهد بود .انشالله.

اما به فرموده ی رهبرعزیزمان ، برای رسیدن به ظهورباید همت و تلاش را مضاعف کرد و برای رساندن پرچم بر قله ی افتخار این راه نورانی کمک کرد و امام زمان و نائب اورا یاری رساند و برای قدم برداشتن عملی در مسیر ظهور باید بسیجی ماند . این یک بار امانت الهی ست که بردوش مانهاده شده است. منتظری که مبشرظهور امام زمان ارواحنا فداه است ، یقینا باید به رمز و راز تحقق ظهور حضرت مهدی عج آگاه باشد و به فرموده رهبری عزیزمان این رمز و راز چیزی نیست بجز بسیجی ماندن .

افرادی بودند را که تا لحظه آخر درخیمه امام حسین ع بودند اما شب آخر جزو ریزش ها شدند و کسانی بودند که تا لحظه آخر در برابر امام بودند اما به سبب تقوایی که درجایی به خرج داده بودند ، نامشان در زمره ی یاران امام حسین علیه السلام ثبت شد.بسیجی ماندن توفیق الهی ست . هرکسی نمی تواند بسیجی حقیقی باشد وباقی بماند .بدون نظر لطف حضرت دادار و تلاش بسیارنمی توان به سعادت یار ولی خدا بودن و نعمت بسیجی شدن نائل شد .اما آیا بسیجیان امروز همان یاران امام عصرعج هستند که در روایات به عنوان زمینه سازان ظهور از آنها نام برده شده است ؟


.jpg

آیا یاران امام عصر عج همان بسیجیان اند ؟

به فرموده رهبری عزیز ، رمز و راز تحقق فرج بسیجی ماندن است ، تحقق فرج بدون وجود یاران امام عصرعج ممکن نیست .اگروجود بسجیان لازمه ظهور است ، پس یاران امام زمان همان بسیجیان اند زیرا مهم ترین شرط فرج وجود یاران صالح و با اراده های قوی و قدرت علمی و روحی وافر است .پس نسل امروز بسیجیان ولایی همان کسانی هستند که استحقاق یاری امام عصرعج را دارند . نسلی که از آزمونها و فتنه های زمانه سر افرازبیرون آمده اند و با حرکت پشت سر رهبری عزیز می رود تا رمزتحقق وعده الهی باشند. نسلی که با خلوص درونی و جهاد اجتماعی و وحدت حول ولایت خصوصا در سال گذشته و بعد از فتنه 88 ، استحقاق خود را برای یاری امام زمان عج نشان دادند . این نوشتار بررسی صفات بسیجیان حقیقی و مبشران واقعی ظهور در کلام نائب امام زمان عج است . مجاهدانی که پیشتاز در این قافله با شکوهند ، زمینه ساز ظهورند ......و اولین شاهدان طلوع خورشید جمال یار از افق کعبه .

عشق و ایمان  و بصیرت و همت:

در گفتار رهبری عزیز بارها و بارها  ، این رمز و راز فرج برای هرکس که طالب ظهور یار است تشریح شده است .قدم اول برای حرکت به سوی ظهور انسان کامل ، داشتن  یک ارتباط عمیق درونی با خداوند متعال است . رابطه ای میان محب و محبوب حقیقی انسان که درتمام عرصه های تلاش ، انسان را برای مجاهدت و ایثار آماده می کند . اگر این قدم اول درونی محکم و استوار برداشته نشود و ارتباط میان انسان با آن محبوب جان ، شکل درستی نگرفته باشد امکان رسیدن به ظهور درونی ممکن نیست . و اگر ظهور درونی در ما اتفاق نیفتد ازبهره و نصیب معنوی در ظهور امام زمان عج محروم خواهیم شد .عشق به خداوند و دعا برای امام زمان و ایمان به ظهور لازمه بسیجی ست .امام حسن عسکرى(علیه‌السلام)  می فرمایند:هیچ کس از فتنه‌ها و فسادها و سختى‌ها و امتحانات در زمان غیبت آن حضرت(علیه‌السلام) نجات نمى‌یابد، مگر کسی که خداوند او را در اعتقاد به امامت ایشان ثابت قدم فرموده باشد، و او را در دعا براى تعجیل فرج موفق فرموده باشد. در روایت دیگری از رسول خدا که صلوات خداوند بر او باد نقل شده که منظور از "الذین یومنون بالغیب " و تفسیر ایمان به غیب ، ایمان به ظهور قائم است ، بدون ایمان به خداوند و اعتماد به وعده الهی ، چگونه میتوان دراین راه ثابت قدم ماند ؟

رهبری عزیز دراین باره می فرمایند:

" انسانى که ایمان ندارد، محورى براى حرکت خود نمیتواند تصویر کند. انسانى که از احساس عاشقانه و عمیق قلبى برخوردار نیست، نمیتواند این حرکت را ادامه دهد و استمرار بخشد. انسانى که همت ندارد، به کارهاى کوچک، به فرازهاى محدود اکتفاء میکند؛ چشم به برترین قله‌ها نمیدوزد. انسانى که بصیرت ندارد، راه را عوضى میرود؛ اگر عشق و ایمانى هم در او هست، آن را در راه غلط مصرف میکند، کجراهه میرود. عشق و ایمان، همت و بصیرت؛ اینها را انقلاب به مردم ما و جامعه‌ى ما داد؛"


ارتباط با خداوند و ایمان قوی لازمه ماندن در مسیر ظهور است . رهبری عزیز همه بسیجیان و یاران امام زمان را  به تقویت این ارتباط درونی توصیه می کند و می فرماید:

"ارتباطتان، ارتباط دلهاى پاک و بى‌آلایشتان را با خدا روزبه‌روز قوى‌تر کنید؛ از خداى متعال مدد بخواهید. این احساس مسئولیتى که در شما هست، این احساس مسئولیت را روزبه‌روز بیشتر کنید و مثل نقطه‌ى مشتعلى که اطراف خود را مشتعل و نورانى میکند، در محیط خود اثر بگذارید."

جهاد و حضور درتمام عرصه های تکلیف الهی :

"مکتب بسیج، مکتب مجاهدت معنوى و مخلصانه است."- در میدان صبحگاه ستاد نیروى مقاومت بسیج -1384/6/2

تمام عرصه های علمی و جهادی و فرهنگی، برای یک بسیجی حقیقی محلی برای خدمت رسانی به خلق خدا و نیکی کردن به بندگان اوست. انسانی که خداوند را دوست می دارد تمام مخلوقات اورا نیز دوست می دارد و برای خیر رساندن به آنها ازهیچ تلاش و کوششی دریغ نمی کند . بسیجی حقیقی با اخلاص ، خود را  فدای کمک به خلق خدامی کند و در هر عرصه ای که نیاز بود پیش قدم می شود .احساس مسئولیت و انجام تکلیف الهی در تمام عرصه ها وظیفه بسیجی ست . امیرمومنان : اکثر یاران حضرت مهدى جوانانند. (بحارالانوار، ج 52، ص 332.) رهبری عزیز می فرمایند:

"شما جوانان عزیزی که امروز در مجموعه‌ی بسیج حضور دارید و نیروی مقاومت، سازماندهی شما را بر عهده گرفته است، احساس و تلقی‌تان از مسئولیت یک انسان در قبال اسلام باید این باشد که میتوانید مؤثر باشید، میتوانید این حرکت عظیم را سرعت ببخشید، میتوانید گره‌هائی را باز کنید، میتوانید در مقابل تهاجمهای گوناگون ایستادگی کنید؛ چه تهاجم سیاسی، چه تهاجم تبلیغاتی، چه جنگهای روانی و چه احیاناً تهاجم نظامی." - در دیدار با بسیجیان فارس -14/2/1387

رهبری عزیز  انقلاب مارا همان شجره طیبه الهی معرفی می کند و بسیجان را میوه ها و ثمرات این نهال پاکیزه که بدست امام راحل بنا نهاده شده است .و به ما می آموزد که بسیجی باید درتمام عرصه های مجاهدت و تلاش برای رشد کشورفعال باشد  مسئولیت پذیری  جزو مشخصه های بسیجیان حقیقی ست :

"یک روز نیازِ حرکت دفاعى در درون جامعه بود، یک روز نیازِ حرکت دفاعى در مرزهاى کشور بود، یک روز نیازِ به علم و دانش است، یک روز نیازِ به تحکیم عقاید و ایمانهاست، یک روز نیازِ به خدمتگزارى است؛ در همه‌ى این شرائط، میوه‌هاى متناسب با فصل در اختیار مردم گذاشته میشود. این حرکتِ انقلاب است."- در دیداربا جهادگران بسیج سازندگی - 31/6/1389

زمان شناسی و ولایت مداری:

 اگر ، همان زمان که سفیر امام جسین ع به کوفه رسید ، مومنان بیشتری به نور بصیرت الهی مجهز بودند ، و خطیر بودن موقعیت زمانی خود را درک می کردند ، امام حسین ع و یارانش تنها نمی ماندند و اهل کوفه این چنین فرصت سوز تاریخ نمی شدند . درک نکردن موقعیت زمانی و دیربیدارشدن ازخواب دنیا پرستی بسیارخطرناک است زیرا  گاه مسئولیت گناهانی بزرگ تا قرنها بعد را بر دوش انسان می اندازد. اما آیا امروز درموقعیت و زمان خطیری نیستیم ؟  شرایط امروز ما تا چه حد شبیه شرایط مردم کوفه است؟ آیا سفیران بشارت آمدن امام زمان عج درمیان ما نیستند؟ کسانی که هر روز بشارت آمدن او را می دهند ؟ آیا رهبری عزیزمان ، دکتر احمدی نژاد ، وبسیاری از بزرگان ، هر روز بشارتی از آمدن آن یار نازنین به ما نمی دهد ؟  بسیجی حقیقی کسی ست که زمان شناس باشد . آنگاه که لازم است صبر علوی کند و آن زمان که لازم است عمار علی شود و آن زمان که لازم است یاری کننده سفیر امام زمانش .


12.jpg

اگر آنروز بنابر تشکیل دولت حسینی بود و مسلم بن عقیل ، سفیر امام ،  امروز  هدف انقلاب ما ، تشکیل دولت جهانی امام زمان عج است و سفیران تشکیل دولت جهانی امام زمان عج درمیان ماهستند . بسیجی کسی ست که این حقیقت را درک کند و زمان شناس باشد . آیا زمان را درک می کنیم و فرصت بزرگ تاریخی خودرا بازمی شناسیم ؟ اما آیا حقیقتا امروز در آستانه ظهور امام زمان عج و تشکیل دولت جهانی اسلام هستیم ؟ رهبر عزیزمان می فرماید:


"عزیزان من! کشور شما و ملت شما در یک پیچ خطرناک تاریخى در حال حرکت است. سى سال است ما داریم این پیچ را طى میکنیم. به نقاط خطرناک، خطرخیز رسیدیم، از آن عبور کردیم؛ لکن تمام نشده. این نقطه‌ى حساس تاریخى فقط مربوط به تاریخ ایران نیست، مربوط به تاریخ امت اسلامى است. امت اسلامى که قرنهاست دچار رکود است، مورد تحقیر است، دچار عقب‌ماندگى از کاروان تمدن است، دچار برخى یا بسیارى حکام و زمامداران فاسد و دیکتاتور است، امروز نوبت این فرا رسیده است که امت اسلامى خود را از زیر بار این همه مشکلات، این همه آلودگى‌ها، این همه گرفتارى‌ها خلاص کند."

استقامت وایستادگی در راه حق :

امروز که آخرین لحظات طلوع نهایی خورشید هستیم ، استقامت و پایداری بیشتری برای اهل حق و یاران امام زمان لازم است تا آرمان الهی حکومت جهانی اسلام به محقق گردد انشالله .امام علی (ع) درباره یاران امام زمان عج می فرماید :« مردانی که خدا را آن چنان که شایسته است ، شناخته اند ، و آنان ، یاران مهدی (ع) در آخر الزمان اند » و در جای دیگر امام صادق (ع) می فرمایند :« آنان مردانی اند که دل هایشان گویا پاره های آهن است (سخت تر از سنگ ) ، بدون هیچ تردیدی نسبت به ذات مقدس خداوند»این باور آنقدر با صلابت و استوار است که بلاها و امتحانات ، آرامشش را به تلاطم نمی افکند و شبهات و سؤالات در آن رخنه نمی کند . دلهای آنها حرم امن خداوند است .نتیجه این بینش عمیق ایمان و تقوا است . این دو را هم در چهرة عبادتها و راز و نیاز های آنها نمایان می شود . امروز برای تحقق حکومت جهانی اسلام ، بسیجیان حقیقی باید به این خصلت برجسته یاران امام عصر عج مجهز باشند . بسیجیان حقیقی همان یاران امام عصر اند در روایات آمده است که یاران امام عصر اکثرا ازجوانان هستند. آیا امروز نائب امام زمان عج در حال پرورش همان بسیجیانی ست که استحقاق یاری امام عصرعج را دارند؟

رهبر عزیزمان می فرمایند:

"شما جوانان باید دائماً هشیار باشید. معارف دینی خود و معارف انقلابی خود را هر چه میتوانید تعمیق کنید. مثل پاره‌های پولاد؛ « زبر الحدید» - آنطوری که در تعبیرات حدیث و در بعضی دعاها وجود دارد - نفوذ ناپذیر و نفوذ کننده و در مقابل دشمن برنده و با اراده‌ی قوی باشید." -در دیدار بسیجیان استان فارس- 1387/2/14

عدالت طلبی و کمک به استقرار نظام اسلامی  :

بسیجی که منتظر ظهور عدالت گستر جهان است ، یقینا خودش به دنبال عدالت و عامل اجرای عدالت است . اگر امروز دکتر احمدی نژاد به عنوان یک بسیجی حقیقی شناخته می شود ، علت آن ، تلاش او برای اجرای عدالت است و نمونه ای بارز ازین تلاش ، برای اجرای عدالت ، هدفمندکردن یارانه هاست که سالها آرزوی دولتها و ملت عدالت طلب ایران بوده است . یاران امام عصر عج و زمینه سازان ظهور او به دنبال فراهم کردن مقدمات اجرای عدالت جهانی اند . پس درمسیر اجرای عدالت قدم برمی دارند . رهبر عزیزمان درباره عدالت طلبی منتظران می فرمایند :

"امروز ما انتظار فرج داریم. یعنى منتظریم که دست قدرتمند عدالت‏گسترى بیاید و این غلبه‏ى ظلم و جور را که همه‏ى بشریت را تقریباً مقهور خود کرده است، بشکند و این فضاى ظلم و جور را دگرگون کند و نسیم عدل را بر زندگى انسانها بوزاند، تا انسانها احساس عدالت کنند. این نیازِ همیشگى یک انسان زنده و یک انسان آگاه است؛ انسانى که سر در پیله‏ى خود نکرده باشد، به زندگى خود دل خوش نکرده باشد. انسانى که به زندگى عمومى بشر با نگاه کلان نگاه میکند، به طور طبیعى حالت انتظار دارد. این معناى انتظار است. انتظار یعنى قانع نشدن، قبول نکردن وضع موجودِ زندگى انسان و تلاش براى رسیدن به وضع مطلوب، که مسلّم است این وضع مطلوب با دست قدرتمند ولى خدا، حضرت حجت‏بن‏الحسن، مهدى صاحب زمان (صلوات اللَّه علیه و عجّل اللَّه فرجه و ارواحنا فداه) تحقق پیدا خواهد کرد. باید خود را به عنوان یک سرباز، به عنوان انسانى که حاضر است براى آنچنان شرائطى مجاهدت کند، آماده کنیم.."- نیمه شعبان - 27/5/1387

معنای واقعی عدالت طلبی و جلوه بزرگ آن استحکام بخشیدن به نظام اسلامی ست . هرکس امروز یاریگر نظام جمهوری اسلامی ست درجهت استقرار عدالت گام برداشته است و بسیجی حقیقی یاریگر عدالت طلبی ست . رهبر عزیزمان می فرمایند:"انتظار فرج معنایش این نیست که انسان بنشیند، دست به هیچ کارى نزند، هیچ اصلاحى را وجهه‏ى همت خود نکند، صرفاً دل خوش کند به اینکه ما منتظر امام زمان (علیه الصّلاة و السّلام) هستیم. اینکه انتظار نیست. انتظارِ چیست؟ انتظارِ دست قاهرِ قدرتمندِ الهىِ ملکوتى است که باید بیاید و با کمک همین انسانها سیطره‏ى ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگى مردم حاکم کند و پرچم توحید را بلند کند؛ انسانها را بنده‏ى واقعى خدا بکند. باید براى این کار آماده بود. تشکیل نظام جمهورى اسلامى یکى از مقدمات این حرکت عظیم تاریخى است. هر اقدامى در جهت استقرار عدالت، یک قدم به سمت آن هدف والاست."- نیمه شعبان - 27/5/1387

بسیجی بودن قدم اول برای رسیدن به ظهور

همه انبیای و اولیای الهی مبشر ظهور بوده اند زیرا جهان را به آمدن آن یار نازنین بشارت داده اند . پس یک مبشرظهور  در قدم اول خودش به وعده الهی ایمان و یقین کامل دارد و درون خود را ازهرتیرگی و یاس و شک و شبهه ای درمورد وعده تخلف ناپذیر الهی پاک کرده است . اما چگونه  کسی می تواند به وعده الهی و نزدیک بودن ظهور ایمان بیاورد بدون آنکه این ظهور در درون او رخ داده باشد ؟ و چگونه می توان مبشر ظهور بود درحالی که پرده های گناه وغفلت ، میان انسان و مولای او مانع شده باشد ؟ هرکس می خواهد به ظهور برسد اول باید در درون خود بسیجی باشد و یار امام زمان عج شود.

ظهور باید ابتدا در درون  روشنایی ایجاد کند و او را به خط نورانی ولایت متصل کرده باشد و به کار و تلاش درجهت رضای خداوند و خلیفه او دعوت کرده باشد تا آنگاه ازجمع این همت ها وتلاش ها و خلوص ها و خود سازی ها ظهور درعالم بیرون نیز به اذن خداوند رخ دهد. حرکت از درون و عمل به آیه " ان تقوموا لله مثنی و فرادا" وایستادن به خدا و فرمان او ، موجب ایجاد موج و خیزش بزرگ اجتماعی درجهت نیل به ظهور است . می دانیم که  گناهان امت اسلامی بوده که سبب تنهایی یاران حق شده و این گناه است که انسان ها را اتصال به ولایت دورمی اندازد . اگرگناه امت اسلامی در یاری خوبان نبود ، ظهور به تاخیرنمی افتاد .  در حدیثی از امام زمان عج آمده است : «اگر شیعیان ما ـ که خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد واتّفاق مى‌داشتند و عهد و پیمان را محترم مى‌شمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمى‌افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى‌شدند.» اگر ظهور تا قرن چهاردهم هجری ،به تاخیر افتاده علت آن همدل نشدن مومنان در طول این سالها در وفای به پیمان ولایت بوده است و اگر امروز در آستانه ظهور هستیم علت آن پاکسازی درون از دنیا طلبی ، خدا خواهی و جمع شدن و اتحاد قلوب مومنان حول محور ولایت و امامت است.

چرا انقلاب ما آغاز ظهور است ؟ زیرا آنچه در انقلاب ما رخ داد همین جمع شدن همت ها و ایمان ها وخلوص درونی مومنان بود . نوری که از قلب های مومنان آغاز شد و همه را بسیجی کرد و راهی حرکت به سمت ظهور نمود . از به هم پیوستن این نور انفجار نور یعنی انقلاب اسلامی ما در جهانی تاریک و سرشار از مادی گرایی و ظلم شکل گرفت .به تعبیر امام راحل انقلاب ما انفجارنور بود. امروز بسیجیان ولایی ادامه دهنده خط روشن ظهورند .  نورانیتی که از قلب های مومنان بسیجی نشات می گیرد مسیر حرکت جامعه ایمانی را به سمت ظهور روشن می کند و این مسیرنورانی سی سال است طی می شود و تا پیداکردن استحقاق کامل برای حضور ولی خدا درمیان ما راهی نمانده است . انشالله. و به همین علت است که افزایش ایمان و خلوص درونی و کار و تلاش و خدمت برای هر بسیجی  ، گام مهم و اساسی برای نزدیک شدن به ظهور است و به همین علت است که به فرموده رهبری عزیزمان ، بسیجی ماندن رمز و راز تحقق ظهور است.

آیاسپاه سیدخراسانی ، برای استقبال از امام زمان ارواحنا فداه  ، آماده می شود؟

به امید آنکه همه ما جزو یاران امام عصر عج و بسیجیان حقیقی باشیم ، تعجیل در فرج آقا امام زمان ارواحنا فداه صلوات .

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و الجعلنا من خیر اعوانهم و انصارهم و المستشهدین بین یدیه.

/ 2 نظر / 40 بازدید
سید امین(فدایی سید علی)

در اين روزگار غربت بسيجيان خميني و خامنه ايي اين جمله معروف زمان جنگ خوب تفسير مي شود كه "بسيجي شهيد جبهه و مظلوم شهر است" اگر چه امروز هم مظلوم شهر و هم شهيد شهر است. در اين روزگار فتنه بسيجيان مخلص هستند كه حافظان خون همت ها و باكريها هستند نه برخي كه فقط ادعا دارند. "بچه هاي بسيجي كه امروز در خيابان هاي شهر مان در مقابل استكبار ايستاده اند و نشكستند و غبار فتنه آنها را فريب نداد چه بسا كاري بسيار بزرگتر از بسیجی های دیروز كه در زمان جنگ در جبهه بودند كرده اند." در جواب کسانی که می گویند بسیجی فقط همت باکری ها بودند و بس باید گفت: "اگر حادثه ای مشابه دوران انقلاب وجنگ اتفاق بیفتد جوانان امروز یقینا بهتر ازجوانان زمان انقلاب در صحنه حاضرخواهند شد".به همبن مضمون از فرمایشات مقام معظم رهبری می باشد.بمیرم برای بسیجیانی که بی ادعا بعد از انتخابات زیر هجوم سنگ و فحش و...حاضر شدند وقریب به20نفر کشته دادندودم بر نیاوردند."این بسیجیان که از خود رسته اند عهد خود را با ولایت بسته اند"

قاتل هم امام میشه؟؟؟؟!!!!