بصیرت

در روایات زیادی آمده که در آخرالزمان فتنه ای رخ خواهد داد که در آن حق و باطل به هم آمیخته می شوند. تشخیص راه و بیراهه و مومن و منافق از هم مشکل می شود و به صریح نمی توان به کسی گفت تو منافقی! چون در عین منافق بودن دوستدار اهل بیت نیز است.

تمثیل امیرالمومنین علی علیه السلام در مورد فتنه ی آخرالزمانی که با آن مواجهیم این است که "در یک انبار پر از آرد، آردها را آفت بزند و صاحب انبار کیسه های آرد را خالی کرده و اون قسمت هایی که آفت زده رو دور ریخته و بقیه اش را در انبار بگذارد. چندین بار این کارش تکرار می شود تا اینکه ته کیسه اندازه ی چند لقمه آرد باقی می ماند." این همان ریزش های جدی است که در این فتنه با آن مواجه شدیم. با تمام این شرایط رهبر انقلاب اسلامی تدبیری اندیشیده اند که باعث رویش افراد می شود و آن بصیرت است.

مقام معظم رهبری در طول سالیان گذشته بر موضوع بصیرت تاکید زیادی داشته اند. خصوصا پس از انتخابات و فتنه ای که در جامعه اسلامی روی داد. مکرر در سخنرانی های ایشان از کلمه بصیرت استفاده شده است و مخاطب این کلمه بیشتر خواص و نخبگان است. چرا که دشمن در این شرایط غبارآلودگی فتنه روی این گروه تمرکز زیادی دارد و هدف خود را گمراهی آنان قرار داده است. اما بنا به فرموده ی امام خامنه ای در صورت برخورداری از بصیرت، دشمنان در غبارآلودگی فتنه نمی توانند ملت را گمراه کنند یا به اشتباه بیاندازند.

بصیرت نه فقط راهکار امام خامنه ای بلکه تدبیر پیامبر اکرم(ص) نیز بود چنانکه پیامبر (ص) خود می فرماید: "ادعو الی الله علی بصیره انا و من اتبعنی" یعنی من و پیروانم با بصیرت عمل می کنیم و به دعوت می پردازیم و پیش می رویم.

بنابراین بصیرت٬ بهترین فانوس برای پیدا کردن راه هدایت و رویش است.

پیام عاشورایی امسال را فراموش نکنیم که می گوید: با علم و بصیرت به انتظار مهدی (عج) بایستیم که حسین (ع) را منتظرانش شهید کردند." 

منبع:www.ferekanse88.blogfa

/ 0 نظر / 53 بازدید