تناقضات BBC در "خط و نشان رهبری" (۴)

عکس امام خامنه ای-عکس رهبری

4-نکتۀ دیگر، سانسور ناشیانۀ صورت گرفته در مستند است که در مورد صدر و ذیل سخنان افراد صورت پذیرفته است... مانند سکانسی که در آن حجت الإسلام ابوترابی صفات حضرت مسیح در مقام معظم رهبری را از زبان پوتین نقل میکند. این صفات را پوتین رئیس جمهور روسیه پس از بازگشت به روسیه و در جواب خبرنگاران دربارۀ رهبری ایران بیان میکند: «من مسیح را ندیده‌ام، اما تعاریف او را در انجیل شنیده و خوانده‌ام، من مسیح را در رهبری ایران دیدم». اما تدوین مستند به گونه ای صورت پذیرفته که گویی اینها سخنان طرفداران سرسخت مقام معظم رهبری میباشد.

اما نکته دیگر بخشی از صحبت های بنی صدر است، بنی صدر که گویا سخن چند ماه قبل خود در مصاحبه با آبزرور را فراموش کرده که گفته بود: «اگر ایشان [امام خمینی (ره)] زنده بودند، صدها بار به آقای خامنه‌ای آفرین می‌گفتند. دلیل این تحسین این است که آقای خامنه‌ای به خوبی توانسته نظامی که آقای خمینی ایجاد کرد را حفظ کند.» در این مستند میکوشد خود را فردی مهم جلوه دهد که نقش مهمی در پیروزی انقلاب و موفقیت آن داشته است. لذا از جایگاه بزرگ منشانه به بیان مطالبی میپردازد که اغلب دروغ و فاقد سند میباشد. وی در قسمتی از صحبتهایش بیان میکند که با عضویت مقام معظم رهبری در شورای انقلاب مخالف بوده. حال آنکه شهید آیت الله بهشتی در این باره میگوید: «هستۀ اولیۀ شورای انقلاب که در پاریس به تصویب امام رسید متشکل از آقای هاشمی رفسنجانی، استاد مطهری، خود من، آقای موسوی اردبیلی و آقای باهنر، از ما پنج نفر تشکیل شد.» مقام معظم رهبری نحوۀ پیوستن خود را به شورای انقلاب چنین بیان میفرماید: «مرحوم شهید آقای مطهری چند بار برایم پیغام فرستادند برای یک کار مهمی بیایم تهران و لذا دوستان مشهدی را راضی کردم که بیایم تهران و آمدم. اما آن کار مهمی که ایشان گفته بودند این بود که حضرت امام مرا به عنوان عضو شورای انقلاب معین کرده بودند و من از این قضیه خبر نداشتم که آنها میخواستند این مطلب را ابلاغ کنند.» پس مشخص میشود که بنی صدر اصلاً در هستۀ اولیه و مرکزی شورای انقلاب نبوده است؛ و اصلاً در آن زمان نشانی از بنی صدر نیست که بخواهد موافق حضور ایشان باشد یا نباشد! 

منبع : خط کش نیوز

/ 5 نظر / 95 بازدید
آرش ایرانی

سلام دوست من ممنون میشم که منت بزاریو پا رو جاده های عشق به خدا بزاری و یه سر به کلبه حقیر ما بزنید با شعر"باز باران بارید" رو خط فکر و افکار منتظر نظرات گرمتون هستم امیدوارم همیشه موفق باشین

علی

سلام چرا درباره شکار هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط ارتش سایبری ایران چیزی ننوشتید؟

سید امین(فدایی سید علی)

این 4 بخش را کامل خوندم.نشر چنین مطالبی در وبلاگ شما بسیار ارزشمند است... لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

محمد

فرزند شهید خلبان:درود درود درود بر رهبر عزیزم.آقا خیلی دوست دارم.