بیمه شوراهای حل اختلاف

آیا تا به حال به عنوان نه یک نماینده که به عنوان یک انسان مسئول از این نهاد بازدید کرده اید؟

آیا اطلاع دارید که میانگین دریافتی ( پاداش) اعضاء چه میزان است؟

140 هزار تومان!بله درست متوجه شدید! آن هم نه به طور مرتب که امروز که این نامه را می نویسم (92/7/28)هنوز پاداش شهریور را دریافت نکرده ایم .

همان طور که مستحضرید طبق ماده 35 قانون شوراهای حل اختلاف عضویت در شورا افتخاری است! ( یا للعجب!) اما در قسمت دوم همین ماده آمده است که قوه قضائیه به تناسب فعالیت و میزان همکاری قضات،اعضاء و کارکنان شورا پاداش مناسب !! پرداخت می کند.

تو را به خدا پاداش مناسب را برای ما معنی کنید.

آیا 140 هزار تومان در این ایام گرانی و تورم پاداش مناسب تفسیر می شود؟تا کی باید شرمنده خانواده هایمان باشیم؟

متاسفانه با کوچکترین اعتراضی به جای دلگرمی دادن صراحتا به ما اعلام می شود که خودتان انتخاب کرده اید که افتخاری کار کنید!اگر راضی نیستید حداقل 400 نفر در نوبت هستند میتوانید تشریف ببرید!در کجای دنیا با زیر مجموعه و کارمندان آن چنین برخوردی می شود؟در حالی که ساعات کاریمان مانند کارمندان رسمی است و حضور و غیابهایمان کنترل می شود و برای نیم سات تاخیر باید مرخصی ساعتی پر کنیم و در صورتی که غیبت داشته باشیم باید جواب پس بدهیم اما به حقوق و پاداش که میرسد افتخاری هستیم!

لطفا واژه افتخاری را معنا کنید که شاید ما معنی آن را نمی دانیم یا تصویب کنندگان قانون یا مسئولان مستقیم ما.افتخاری تا چه زمانی ؟ 1 روز ،دو روز، 1 هفته ،1 ماه، 1 سال ،8 سال...؟

مگر نه این که کار و عمل انسان از نظر اسلام بسیار محترم و مورد تکریم است؟! مگر نه این که در اسلام تا عرق کارگر خشک نشده باید مزد او پرداخت گردد؟ آیا ارزش کار یک جوان،یک مادر یا یک پدر یا اصلا یک انسانی که روزی حداقل 6 ساعت کار میکند،به مشکلات مردم رسیدگی می کند و سعی در حل آن اگر شد از طریق سازش و اگر نه با صدور رای دارد در حالی که خود غرق در مشکلات است انقدر در این جامعه کم است؟

آیا میدانید حداقل 50 درصد پرونده های قضایی کشور در شوراهای حل اختلاف رسیدگی میشود؟

شاید نیت از تصویب قانون شورا و نهادینه کردن این ارگان در ابتدای امر برقراری صلح و سازش بین اقشار مردم بود و اعضای آن نیز اصطلاحا ریش سفیدان محل ها بودند اما اکنون اغلب اعضاهای شورا کادر جوان و تحصیل کرده علی الخصوص لیسانس حقوق هستند!

آیا در کشور اسلامی در زیر پرچم عدالت و در زیرمجموعه تظلم خواهی این کشور این ظلم رواست؟!

مردم به قوه قضائیه رجوع میکنند برای تظلم خواهی.ما به کجا رجوع کنیم و دادمان را از که بستانیم؟

چند سال بود که مسئولان وعده هایی می دادند مبنی بر بیمه اعضا که تا حدودی دلگرم کننده بود تا این که امسال مجلس محترم شورای اسلامی افزایش تعرفه های شوراهای حل اختلاف در راستای تحقق بیمه تأمین اجتماعی اعضا را تصویب نمود.

خدا میداند چه شور و اشتیاقی میان این مظلومان جامعه به وجود آمد.با این که وعده داده شد که از مهر ماه بیمه ها اعمال خواهد شد اما کم کم خبرهایی آمد که اب سردی بود بر پیکر نحیف شوراها.

در خبرها آمده که بیمه اعضای شوراهای حل اختلاف بیمه خاص است! و مطابق قراردادی که با سازمان تامین اجتماعی منعقد شده، با توجه به اینکه اعضای شوراهای حل اختلاف فاقد هرگونه رابطه استخدامی یا کارگری هستند! بنابراین سازمان تامین اجتماعی با رابطه استخدامی و میزان پاداش دریافتی پرسنل شورای حل اختلاف کاری ندارد! ولی حق بیمه آن‌ها مطابق
قرارداد واریز خواهد شد! پس عملا باید شاهد همان پاداشهای حداقلی باشیم ولی باز خودمان را دلگرم کردیم که لااقل بیمه عمر که میشویم!

اما اکنون که مهر ماه در حال پایان است خبر می رسد که بودجه واریز نشده و فعلا خبری از بیمه نیست! حتی یک نفر از مسئولان بر خود  لازم نمی داند تا شفاف سازی نموده یا خبری هر چند نفی بیمه ها بدهد تا انقدر  چشم به راه نمانیم و بدانیم حرف ها و اخباری که هست کدام درست و کدام شایعه می باشد!

لطفا برای ما بی سوادها معنی کنید بودجه قرار است از کجا واریز شود؟ مگر نه این که تعرفه ها حدودا 3 برابر شد در راستای بیمه اعضا و چند ماه هست که اعمال میشود پس کی قرار است این تعرفه ها صرف بیمه شود؟ شاید قرار است که به نام اعضا و جایی دیگر هزینه شود!

از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم اکنون که لایحه اصلاح قانون شوراهای حل اختلاف در مجلس است بهبود وضعیت معیشت اعضا را هم مد نظر قرار دهید.

به خدا مدیونید اگر بخوانید و پیگیری نکنید. گفتم اول درد دلهایم را برای شما بنویسم که نمایندگان این ملت هستید  ولی اگر دل شکسته تر شوم و ناامید ، نامه را به محضر حضرت آقا هم خواهم فرستاد.

 بیصبرانه منتظر رسانه ای شدن این موضوع و حل این مشکل بزرگ هستیم.

/ 0 نظر / 101 بازدید