ناگفته های جنبش سبز و میرحسین موسوی پس از ماهها...

عده معدودی از منافقین و خانواده معدومین و ضدانقلاب که همیشه بوده اند ولی جرأت عرض اندام نداشته اند و برخی ایرانیان تازه وارد به کشور که به صورت سازمان یافته مترصد چنین فضایی بودند تا میان مردم فریب خورده مخفی شده، جسارت یافته و دست به اقدامات ساختار شکنانه بزنند،
در تعداد افراد حاضر در راه پیمایی آنروز مناقشه بسیار است. کارشناسان خبره بین 600 تا 800 هزار نفر را قبول دارند و ضدانقلاب تا 3 میلیون نفر ادعا می کنند! البته این که کدام عدد واقعی است در نتیجه امروز هیچ تفاوتی نمی کند و بلکه عدد بیشتر سخن نگارنده را محکم تر می سازد. میرحسین موسوی و مشاوران و هم پیمانان او توانستند ظرف یکسال - البته زمان کمتر از اینهاست ولی با اغماض - طرفداران خود را از آن خیل عظیم به صفر برسانند. صفر نه به معنای ریاضی که به معنای اجتماعی آن. این کاهش دراماتیک هواداران در چند مقطع دیگر نظیر روز قدس، مراسم 13 آبان، روز دانشجو، روز عاشورا و مضحکه اسب تروا در 22 بمهن خود را نشان داد تا به امروز رسید . به جرات میتوان گفت که جنبش سبز دیگر طرفداری بین مردم دنیا ندارد و تقریبا هیچ کس ادعای هواداری از جنبش سبز را ندارد.

از این رو می توان رهبران جنبش سبز را صاحبان رکوردی استثنایی و منحصر بفرد و قابل ثبت در کتاب گینس دانست که توانستند در مدت کوتاهی چنین ریزش عظیمی در میان هواداران خود ایجاد کنند تا جاییکه مجبور شدند از ترس آبروی نداشته خود، راه پیمایی 22 خرداد 1389 را لغو نمایند. همه می دانند که تظاهرات 25 خرداد و 30 خرداد سال گذشته نیز ظاهراً از سوی آنها لغو شد ولی به بهانه کنترل! مردم حضور یافتند و فتنه را از نزدیک اداره کردند و بعد هم سلب مسؤولیت نمودند.

راستی اگر میر حسین موسوی، کروبی و خاتمی هدف دیگری جز کودتای مخملی داشتند، با فرض صحت ادعایشان در مورد تقلب، بهتر نبود مطالبات خود را پیگیری قانونی نمایند. چرا با محکوم کردن نیروهای امنیتی و انتظامی ، سعی در القای این مهم بودند که ( فضای کشور توسط حکومت امنیتی سازی شده است و امنیتی سازی نشانه شکست سیاسی است)؟؟؟؟

مگر پس از اعلام نتایج قطعی از سوی وزارت کشور، رهبر حکیم انقلاب در دیدار میرحسین با ایشان، شخصاً تضمین پیگیری اعتراض او را نداده بودند؟ اما نتیجه دیدار میرحسین موسوی با مقام معظم رهبری چه بود؟ ظاهراً قبول کرد و برای رفع توقیف سایت "کلمه" از رهبری استمداد نمود و پس از آن بیانیه دعوت به آشوب خیابانی را از طریق همان سایت رفع توقیف شده صادر نمود.

آیا نمی شد حزب و جبهه ای فراگیر با 13 تا 14  میلیون رأی و هوادار تأسیس کنند و علاوه بر حفظ آنها، به واسطه اخلاق سیاسی و قانونگرایی دیگران را نیز جذب کنند تا در صحنه های بعدی رقابت بتوانند با استحکام کار خود را به پیش ببرند؟ انتخابات آینده شوراها که شورای نگهبان هم دخالتی ندارد، آیا زمینه ای برای بازگشت به قدرت برای جریان دوم خرداد نبود؟؟؟

/ 2 نظر / 106 بازدید
سید امین(فدایی سید علی)

گفت: يكي از سران فتنه به چند تن از مدعيان اصلاحات گفته است بايد بررسي كنيد كه علت ريزش شديد هواداران چه بوده است؟! گفتم: اين كه نيازي به بررسي ندارد. وقتي هواداران اوليه متوجه مي شوند كه سران فتنه به آنها دروغ مي گويند و خودشان با عوامل نشان دار آمريكا و اسرائيل فالوده مي خورند و دست به وطن فروشي مي زنند و... به طور طبيعي از آنها دور مي شوند. گفت: زهرا رهنورد در همان جلسه گفته است؛ اساساً طرح اين سؤال بي مورد است و يكي از اطرافيان نزديك موسوي اعلام داشته كه در اين باره تحقيق كرده ولي هنوز به نتيجه اي نرسيده است. گفتم: يارو يك قالب يخ را روي دست گرفته و با تعجب به آن نگاه مي كرد، پرسيدند چرا به آن زل زده اي؟ يارو در جواب گفت؛ ببين! داره ازش آب ميچكه، اما هرچي نگاه مي كنم معلوم نيست كجاش سوراخه!

منتظر باران

مطلبت مثل همیشه عالی بود... راستی سلام... اگه ساکن قم هستید پیشنهاد می کنم دوره تبیین حکومت اسلامی واقع در نهاد رهبری(بلوار جمهوری رو به روی موسسه امام خمینی برید... مباحث جالب و البته اساتی جالب تری داره... یاعلی مددی