بحران حجاب در یکی از کشورهای افریقایی بسیار شبیه ایران است

سمیه لیمانی، یکی از بنیانگذاران بنیاد «خواهران حجاب مالاوی» گفت: با گذشت ۲۰ سال از ظهور دموکراسی در مالاوی، معیارهای پوشش در میان بانوان و دختران در مالاوی پایین آمده و عدم رعایت نجابت در پوشش، چا...لش‌های زیادی را به دنبال آورده است.

وی افزود: از این‌رو ما با راه‌اندازی این طرح ضمن اشاعه محجوبیت در میان بانوان مسلمان، تلاش می‌کنیم تا خطرات ناشی از پوشش نامناسب را در جامعه کاهش دهیم.

لیمانی با راه‌اندازی این طرح قصد دارد علاوه بر ترویج حجاب، با تصورات نادرست در مورد حجاب اسلامی نیز مقابله کند.

وی می‌گوید: ما می‌خواهیم به جامعه نشان دهیم که حجاب نشانه عقب‌ماندگی نیست. در برخی نقاط کشور ما، بانوان مسلمان به خاطر حجاب هدف تبعیض و تمسخر قرار می‌گیرند. این مسئله سبب شده که برخی از حجاب دست بکشند.

لیمانی افزود: در این طرح ما قصد داریم با آگاه‌‌سازی جامعه، زمینه را فراهم کنیم تا بانوان مسلمان با حجابشان در جامعه پذیرفته باشند.

این طرح همچنین شامل برگزاری نمایشگاه‌های لباس اسلامی است که مدل‌های روز و جدید منطبق با اصول اسلامی را در معرض نمایش می‌گذارد.

طرح ترویج حجاب مالاوی با تحسین مسلمانان مواجه شده است.

مالاوی کشوری است در جنوب شرق آفریقا که مسلمانان ۳۶ درصد جمعیت ۱۶ میلیونی آن را تشکیل می‌دهند. اسلام پس از مسیحیت بیشترین تعداد پیروان را در میان مردم مالاوی دارد.

/ 0 نظر / 86 بازدید