امام‌خمینی(ره): ما پیروز می‌شویم و پرچم را به صاحب پرچم می‌سپاریم

امام خمینی(ره) در پاسخ به اعلام جنگ آقای شریعتمداری علیه خودشان گفتند: اینها چه می‌گویند، پیروزی ما را خدا تضمین کرده است. ما موفق می‌شویم، در اینجا حکومت اسلامی تشکیل می‌دهیم و پرچم را به صاحب پرچم می‌سپاریم.شبکه ایران: نظام جمهوری اسلامی تنها نظامی است که از لحاظ تئوریک، بر مبنای اذن امام عصر (عجل الله فرجه الشریف) بنا شده و از لحاظ عملی نیز همه شاهد عنایات ایشان در دفع بلاها از این نظام و کسب موفقیت‌ها بوده‌اند.

موارد دیگری نیز وجود دارد که یقین انسان را به این مسئله بیشتر می‌کند؛ من‌جمله خاطره‌ای که آقای علی محمد بشارتی برای آقای ری شهری نقل کرده‌اند و ایشان در کتاب خاطراتشان درج نموده‌اند.

آقای بشارتی گفته‌اند:

«در تابستان سال 1358 هنگامی که مسئول اطلاعات سپاه بودم، گزارشی داشتیم که آقای شریعتمداری در مشهد گفته است؛ من بالاخره علیه امام [خمینی] اعلام جنگ می‌کنم. خدمت امام رسیدم و ضمن ارائه گزارشی، خبر مذکور را هم گفتم. ایشان سرش پائین بود و گوش می‌داد، این جمله را که گفتم، سر بلند کرد و فرمود: اینها چه می‌گویند، پیروزی ما را خدا تضمین کرده است. ما موفق می‌شویم، در اینجا حکومت اسلامی تشکیل می‌دهیم و پرچم را به صاحب پرچم می‌سپاریم. پرسیدم: خودتان؟ امام سکوت کردند و جواب ندادند.»

منبع: خاطره‌ها، آیت‌الله ری شهری، چاپ مرکز اسناد انقلاب اسلامی، جلد اول 

منبع 

/ 0 نظر / 45 بازدید